est
eng
 
   
 
whatsnext events jocks photos videos forum info home
 
Illusion's Jocks
James Mowbray

Stripped
James Mowbray kasvas üles Londonis, täpsemalt Essexis. Esimene plaat, mille ostis oli legendaarse humanbeatbox'i Doug E Fresh ja Slick Rick'i ühisprojekt The Show. Järgnevad 10 aastat kulutas James suurema osa ajast kuulates, ostes ja mängides hiphop-muusikat. Klubi- ja tantsumuusika tundus talle kauge ning mõistmatu nähtus.
1994, mil dnb oli Inglismaal suurem kui kunagi varem, käis James tihti tol ajal väga populaarses jungleklubis AWOL (A Way Of Life), lemmik artist oli Darren Jay.
Kogu see eelnev muusikapagas ning huvi leida midagi uut ja põnevat viis Jamesi lõpuks elektroonilise muusika juurde. Minnes tööle maailma juhtivaima ning tuntuima tantsumuusika ajakirja Mixmag toimetusse ning tõustes peagi selle peatoimetajaks koosneb Jamesi argipäev 100% muusikast ning kõigest, mis selle juurde käib. Olles pühendunud melomaan kuulub tema plaadikogusse muusikat seinast seina - alates NY hiphopist lõpetades funky, jazzi, ja technoga.
Tänaseks on James Mowbray plaate keerutanud juba 15 aastat. Tema dj-stiil, mida kujundas põhjalikult algne armastus räppmuusika vastu, on üles ehitatud hiphopile omasele pausi-lõike tehnikale ning on eklektiline sulam acid hausist, mänglevast electrost ja minimalistlikust technost.
Hetkel on James Mowbray resident-dj üritusel The Gallery (Soundworx) Londoni mainekas klubis Turnmills ning üks pool ChooChoo Recordsi all tegutsevast duost The Phony MC's ja seda kõike Mixmagi toimetamise kõrvalt.
Eelmisel suvel tuli James nii ajakirjaniku kui dj-na Tallinnas toimunud Sun Dance Music Festivalile. Kustumatu mulje jäi mõlemale poolele ning samuti festivali külastajatele. Ürituse viimasel päeval toimunud afterpartyl klubis Privé üritas Jamesi seti ajal klubisse sisse pressida nii suur hulk muusikahuvilisi, et pooled olid sunnitud ukse taha jääma.
Hommikutundidel kolis pidu Harjumäel asuvale väliterrassile, kus James oma austajate rõõmuks kuni hommikul kella 8ni plaate mängis.
Rahva tungival soovil ning Jamesi huvi Eesti klubimaastiku vastu viis välja selleni, et alates 2006. aasta jaanuarist on tal oma saade uuendused läbi teinud Eesti raadiojaamas Energy FM ning veebruarist residentüritus Stripped. Stripped toimub iga kahe kuu tagant kuu viimasel laupäeval klubis Illusion ja reedel klubis Privé. Peale Jamesi mängivad samal üritusel plaate eesti mehed Orav ja Drummie. Stripped on esimene electrohausi üritus klubis Privé, tutvustades uut ning natuke veel võõrast alternatiivsemat haussmuusika külge. James Mowbray huvitav ja energiline muusikavalik, miximistehnika ja isikus on hetkel minemas aina tõusu teed.
See noor, piinlikult viisaka, monthypythonlikult sarkastilise huumoriga ja alati naeratava näoga noormees on tegelane, kellest ei tasu mööda vaadata.

 
Liitu meiega Facebook'is
 
Club Illusion
Raatuse 97, Tartu
+372 7424341