est
eng
 
   
 
whatsnext events jocks photos videos forum info home
 
Illusion's Jocks
DJ Marky

Jus'Fine (19.04.2006)
Dj Marky on eriline nähtus Inglismaa dnb - kultuuri taustal, olles pärit hoopis päikeselisest Brasiiliast. Ilmselt just seetõttu on ka tema stiil originaalne ning mõjutatud ladina-ameerika rütmidest ja meeleoludest. Seda peegeldab kõige paremini DJ Marky isiklik plaadifirma Innerground Records ning tema mängitavad setid, mis toovad alati klubid publikut täis ning ei jäta kedagi külmaks. DJ Marky tuleb Eestisse teist korda. Esimesel korral jättis ta kohaliku skene suu ammuli järgi vahtmina. Seda tänu oma filigraansete skrätsijaoskusele, mis ulatuvad pea jagu üle enamikest maailmas tuntud drum`n´bass dj-dest.
DJ Marky elab ning tegutseb Sao Paulos, mis on Brasiilia tantsumuusika keskus, olles endale teed rajanud kui üks suurimaid talente nii dj- kui produtsendina. Oma kärjääri alustas praegune Brasiili dnb-rahvuskangelane varajastel 90`ndatel, hakates esimesena Brasiilias mängima UK drum/bass/jungle muusikat.

Dnb kinnitas kanda Brasiilias muusikamaailmas 94-95ndatel aastatel ning Marky kindlustas endale koha kui Brasiilia juhtivaim dj antud muusikavaldkonnas. Ta lahkus oma tööpostilt Up Dance Records`ist ning hakkas resindendina mängima legendaarses klubis Toca Club, mida igal õhtul külastas 5000 inimest. Marky tegutses ka raadiodj-na mitmetes ? nii mainstream kui undeground ?raadijaama- des. Tolleagne kuulsus kulmineerus 90ndate keskel, kui Marky andis välja dnb/jungle mix-cd. Samuti kuulutati Marky Brasiilia parimaks dj-ks nii 1995 kui 1996.aastal ning 1998.aastal jäi samal auhindade jagamisel teiseks.

Tänaseks on Marky jällegi juhtivamaid dj-sid Brasiilia tantsumuusikamaailmas. Ta on resident dj Sao Paulo trendikas Lov.e klubis, kus Brian Gee, Uk d&b elav legend ning Movement ürituse promootor,`98 aastal kuulis Marky setti. Sellest hetkest sai Markyst üks ihaldatuim internatsionaalne dj. Hetkegi kõhklemata kutsus Brian Gee Marky Inglismaale, Londonisse plaate keerutama, mis on iga dj unistus (Marky mängib ka praegu regulaarselt Movementi üritustel plaate). Londonis esinedes jättis ta kõigile peolviibijatele kustumatu mulje ning sellest elamusest inspireerituna kutsus Jumping Jack Frost Marky ?Kiss? raadiosse enda saatesse muusikat mängima. Sellele järgnesid intervjuud ning artiklid erinevates muusikaajakirjades, kutse ühineda V Recordings plaadifirma tuuril 1999.aastal ning pakkumine läbi viia oma raadiosaadet ?Kiss? raadiojaamas. Tundub lausa uskumatu, et kõik see juhtus vaid aasta aja jooksul, kui Marky oli esmakordselt Londonis plaate keerutanud.

Marky on vajeldamatult figuure viimaste aastate üks kõige huvitavamaid d&b. Seda eriti tänu oma fenomenaalsete tehniliste oskuste, Brasiilia päritolu ning mõjutuste, entusiasmi ning pühendumisega. Kogu see energia ning emotsioon, mis tema settidega kaasneb, avaldab sügavat mõju nii kõikidele kuulajatele kui kogu sellele muusikamaastikule üldse. Nagu ütles V Recordings plaadifirma boss Bryan Gee: ?Dj Marky on üks suurimaid talente, keda ma olen kohanud seitsme aasta jooksul.? Markyst on saanud midagi rahvuskangelase laadset Brasiilias ning austatud isik Uk-s. Hiljuti kutsuti Marky mängima prestii?ikasse Radio 1 ?One World? showsse. Ta tituleeriti nii Knowledge Drum n Bass kui Ericcson Muzik auhindade jagamisel ?Parimaks uueks DJ`ks?.
Samuti lisati ta ajakirja Ministry lugude top 10 rubriiki, kus on esindatud veel hiigeltähed nagu Danny Tenaglia, Timo Maas, EZ, and Paul Oakenfold. 2001. a märtsis ilmus ka Markylt EP, V Recordings plaadifirma alt ning tema hiljutine kogumik Audio Architecture (Trama Records, Brasil), müüs üle 25 000 koopia juba esimese kuu jooksul pärast ilmumist.
Marky tulevik tundub olevat rohkem kui helge. Ainus üllatav nähtus, tundub olevat Marky puhul tema jalgpalli mängimise mitteoskamine. Vot see on üllatus!

 
Liitu meiega Facebook'is
 
Club Illusion
Raatuse 97, Tartu
+372 7424341